تبلیغات
10 درخت برای کاشت دور باغ + مشخصات و تصاویر

بسیاری از کشاورزان اقدام به کاشت درخت بر دور درخت برای ایجاد حریم خصوصی میکنند. کاشت درخت در دور باغ تاثیر بسیاری بر چشم انداز باغ دارد از این بسیاری از کشاورزان اقدام به کاشت درخت برای دور باغ خود می کنند. کاشت درخت در دور باغ سبب ایجاد سایه بانی شده و فضای خنک […]

بسیاری از کشاورزان اقدام به کاشت درخت بر دور درخت برای ایجاد حریم خصوصی میکنند. کاشت درخت در دور باغ تاثیر بسیاری بر چشم انداز باغ دارد از این بسیاری از کشاورزان اقدام به کاشت درخت برای دور باغ خود می کنند. کاشت درخت در دور باغ سبب ایجاد سایه بانی شده و فضای خنک و مطبوعی را برای استراحت فراهم می آورد.

درختانی بسیاری برای دور باغ مناسب هستند اما طبیعتا هر درختی برا باغ شما مناسب نیست. قبل اقدام به کاشت درخت برای دور باغ آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید را بررسی کنید زیرا برخی از درختان فقط در آب وهوای خاصی قادر به رشد هستند. از دیگر مواردی که باید قبل از به کاشت درخت برای باغ خود به آن توجه کنید اندازه باغتان است. در ادامه به معرفی 10 درخت مناسب برای دور باغ خواهیم پرداخت.

  1. درخت گلابی زیتون

شکلل درخت در مسدود کردن نور و ایجاد سایه نقش بسیاری دارد. درخت گلابی زیتون یکی از درختان اشکی شکل است که شکوفه های سفید و زیبایی دارد این درخت در فصل بهار بسیار چشم نواز است این درخت در فصل پاییز نیز زیبایی چشم گیری دارد این درخت باعث زیبایی هر چه تمام تر باغ شما خواهد شد. این درخت در هر نوع شرایطی قادر به رشد است و در برابر آلودگی و باد مقاومت خوبی دارد. این درخت در مقابل آفت نیز مقاومت خوبی دارد و نگهداری از آن بسیار راحت است.

زیتون دور باغ

  1. درخت ممرز

یکی دیگر از بهترین درختان برای حفظ حریم خصوصی باغ درخت ممرز است این درخت سایه بسیار خوبی نیز ایجاد می کند. این درخت برگ های زیادی دارد. همچنین درخت ممرز در ایجاد سایه نیز بسیار خوب عمل میکند. این درخت زیبایی فوق العاده به باغ شما می دهد. این نوع از درخت در شمال کشور بهتر رشد میکند.

درخت ممرز

  1. خاس

خاس یکی دیگر از درختانی است که برای دور باغ استفاده می شود. این درخت همیشه سبز انگلیس در بهار به دلیل زیبایی فراوانی که به باغ شما می دهد قابل اهمیت می باشد و این درخت میوه های قرمز رنگی دارد که ای مورد نیز سبب زیبایی هر چه تمام تر این درخت شده است. این درخت زیبا در برابر سرما و خشکی مقاوم است و به آبیاری کمتری نیز احتیاج دارد. این درخت در مناطق آفتابی به خوبی رشد میکند.

خاس

  1. ماگنولیا

این نوع از درخت به مراقبت باغدار نیاز دارد و باید هر هفته به این درخت سر زد و از آن مراقبت کرد. این درخت از قبیل درختان همیشه سبز است. درخت ماگنولیا سایه خوبی را در باغ می اندازد و از این رو حائز اهمیت است از دیگر ویژگی های این درخت میتوان به کشت این درخت در تمامی فصول اشاره کرد.

ماگنولیا

  1. یاس بنفش

این نوع از درخت عطر بسیار فوق العاده ای دارد. این درخت رنگ های مختلفی دارد و به سرعت رشد می کند. این درخت همچنین سبب زیبایی فوق العاده باغ شما می شود. این نوع از درخت جزو درختان همیشه سبز است. این درخت در مناطقی که زمستان ملایمی دارند قابل کشت است. بهترین زمان برای کاشت این درخت بهار و تابستان است.

یاس بنفش

  1. بید گریان

این نوع از درخت در مقابل سرما مقاومت بسیار خوبی دارد. این درخت جزو درختانی است که به سرعت رشد میکنند. این درخت می تواند به عنوان یک حصار برای حفظ حریم خصوصی باغ موثر عمل کند. این نوع از درختان بسیار زیبا هستند. این درخت در مناطق گرمسیری تا نیمه گرم کاشت میشود. این درخت جزو درختانی است که به آفتاب علاقه زیادی دارند. این درخت باید در زمان اوایل رشد آبیاری زیادی بشود.

بید گریان

  1. شمشاد

یکی از سنتی ترین درختچه هایی که به عنوان حصار در اطراف باغ کاشت میشود. این درخت بسیار طول می کشد تا رشد کند. اما این درختچه بعد از رشد بادوام هستند و مقاومت خوبی را نیز از خود نشان می دهند. این درختچه ها شاخه های ضخیمی دارد. که مانع دید افراد میشود و افراد قادر نخواهد بود از آن بالا بروند.

شمشاد

  1. سرو ایتالیایی

این درخت اغلب تا 70 متر رشد می کند. این درخت برای محافظت از باغ در برابر باد بسیار عالی عمل میکند. این درخت نیز حریم خصوصی مورد نیلز را برای باغ شما به عمل می آورد. شکل این درخت ظریف و آرمانی است در مناطق گرمسیری رشد خوبی دارد. برگ های این درخت سبزه تیره هستند. ساقه های این درخت بنفش رنگ هستند.

سرو ایتالیایی

9.گیاه بامبو

این نوع از درخت در لیست درختان با رشد سریع میباشد   و همچنین شما می توانید با انجام روش های مناسب رشد این درخت را چند برابر کنید. این درخت به نگهداری کمی نیاز دارد. این نوع از درخت به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. این گیاه به عنوان حصار برای دور باغ نیز مناسب است. در ابیاری  درخت بامبو باید نهایت دقت و احتیاط را به خرج دهید.

گیاه بامبو

  1. بلوط

این درخت جزو درختان همیشه سبز است . این درخت تا ارتفاع بسیاری رشد میکند. بریدن و شکل دهی بلوط همیشه سبز بسیار راحت است. این درخت در حفظ حریم خصوصی و ایجاد سایه نیز کاربرد دارد.

درخت بلوط

کاشت درخت در اطراف باغ

چرا کاشت درخت در اطراف باغ خیلی مهم است؟

هر کسی عاشق سبز شدن محیط زیست است، حقیقتاً چه چیزی بهتر از درختی سرسبز و پر از میوه است؟ نه فقط به دلیل زیبایی که به باغ می بخشد بلکه برای دلایل محیط زیستی بسیار بیشتر. درختان هنگام رشد، دی اکسید کربن را از هوا می گیرند و اکسیژن را تولید می کنند – این یعنی هرچه درختان بیشتری داشته باشیم، هوای تمیزتری خواهیم داشت!

چگونه درخت در اطراف باغ کاشته شود؟

اغلب مردم فکر می کنند کاشت درخت کار سختی است اما واقعیت این است که با برنامه ریزی از قبل و مراقبت مناسب، این کار می تواند ساده باشد. ابتدا، باید درخت مناسب برای منطقه ی خود را انتخاب کنیم. مثلاً، برخی درختان در محیط های خشک بهتر رشد می کنند در حالی که دیگری در محیط های مرطوب بهتر رشد می کنند. بعد از اینکه درخت مناسب پیدا کردیم، باید جای مناسبی برای کاشت انتخاب کنیم. باید یاد بگیریم چگونه به درستی حفره را بکنیم، درخت را بکاریم و سپس از آن مراقبت کنیم. با یک کم تکاپو و صبر، درخت کاشته شده می تواند به یک شکوفایی زیبا تبدیل شود.

خواص کاشت درخت در اطراف باغ

کاشت درخت در اطراف باغ بسیاری از فایده ها دارد. به طور کلی، درختان می توانند به بهبود کیفیت هوا کمک کنند، تنوع بیولوژیکی را افزایش دهند، و حتی می توانند به کاهش سطح نویز کمک کنند. برخی از درختان می توانند میوه بدهند، که به هم می تواند غذای تازه و خوشمزه برای خانواده فراهم کند. در نهایت، درختان سایه و زیبایی را به حیاط اضافه می کنند، که می تواند فضایی آرام و دلپذیر برای استراحت و تفریح فراهم کند.

ارسال نظر جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد سردبیر